Herkes için diş beyazlatma

Herkes için diş beyazlatma

Hemen hemen herkes daha beyaz dişlere sahip olmak ister. Fazla gülmekten çekinmek, elleriyle dişlerini gizlemeye çalışmak birçok kişinin ortak problemidir. Peki bu sorunu bu yılda bırakıp, gelecek yıla bembeyaz bir sayfa açmaya ne dersiniz? Diş beyazlatma işleminin çok kolay ve oldukça başarılı bir yöntem olduğunu belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bize yeni yıla kar gibi beyaz dişlerle girmek için kullanılan yöntemler hakkında bilgi verdi,

Herkes için diş beyazlatma;
Diş beyazlatma işlemi hemen hemen herkese uygulanabilir. Ancak diş beyazlatma işlemi için bireyin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. Diş beyazlatma işleminin bilinen hiçbir yan etkisi bulunmadığını da belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bu işlem sayesinde dişlerinizin çok kısa bir sürede, güvenli ve etkin olarak beyazlatılabildiğini belirtmektedir.

İki Yöntemde Diş Beyazlatma;
Diş beyazlatma işleminin bilinen iki yöntemi olduğunu bireylerin tercihleri doğrultusunda bu yöntemlerin uygulandığını belirten Diş Hekimi Mehmet Zahid Kazandı bize bu yöntemler hakkında bilgi veriyor.

Öğle Arası Diş Beyazlatma;
Office bleaching denilen ofis tipi diş beyazlatma işleminin diş hekimi kontrolünde bir saat kadar kısa bir sürede gerçekleşebildiğini belirten Kazandı, hastaların öğle aralarında gelip öğleden sonra işlerine daha beyaz dişleri ve daha öz güvenli bir şekilde dönebileceklerini belirtiyor. Ofis tipi diş beyazlatma işleminde diş hekimi öncelikle hastanın dişlerine genel bir muayene yapar ve ardından eğer bir engel yoksa (diş çürüğü dişlerde defekt) diş ağartıcı ilaç dişlerin üzerine sürülür ve üzerine beyaz renkli ışık kaynağı belli bir süre tutulur. İşlem bittiğinde birey dişlerinin rengindeki değişikliği hemen fark edebilir.

Televizyon Seyrederken Diş Beyazlatma;
Home Bleaching diye adlandırılan ev tipi beyazlatma yönteminde ise beyazlatma işlemini, diş hekiminizin verdiği talimatlara ve ağzınızın ölçülerine göre hazırladığı şeffaf plağı ve özel bir beyazlatma jeliyle beraber siz uygularsınız. Diş hekiminizin verdiği şeffaf plağın içine koyacağınız özel ağartma jelini günde birkaç saat dişlerin üzerine takmanız dişlerinizin beyazlaması için yeterlidir. Bireylerin bu işlemi televizyon seyrederken uyguladığını ve sevdikleri programın bitiminde daha beyaz dişlere sahip olduklarını belirten Kazandı, ev tipi diş beyazlatma işleminde kullanılan maddenin ofis tipinde kullanılan kadar yoğun olmamasından dolayı alınacak sonucunda ofis tipinden daha az etkili olabileceğini de ifadelerine ekliyor.
Top