Küme tipi baş ağrısına çözüm olan tedavi yöntemi!

Küme tipi baş ağrısına çözüm olan tedavi yöntemi!

Doktor Aynur Duranay, küme tipi baş ağrısı çeken doktor eşi için Prof. Dr. Serdar Erdine'nin uyguladığı tedavi yöntemini sitemizde paylaşarak eşinin bu yöntemle şifa bulduğunu belirtti.

Dr. Aynur Duranay'ın paylaştığı yazısının devamında Prof. Dr. Serdar Erdine'nin iletişim bilgilerine de ulaşabileceksiniz:

"Eşimde ben de doktoruz. Eşim bu ağrıyı 2 aydır hemen her gün yaşadı. Birçok farklı tedavi uygulandı. Çok çaresiz kalmıştık. Sonra ayrıntılı araştırmalar sonucu Prof. Dr. Serdar Erdine hocama ulaştık.

Kendisi eşime tıbbi olarak sphenopalatin sinir blokajı denilen ağrıyı oluşturan siniri başka hiçbir bölgeye zarar vermeden radyofrekans tekniği ile bloke etti.

Sonrasında aynı gün eşim ayağa kalktı ve şu an hiçbir sorunumuz kalmadı. Lütfen hem bir hekim olarak hem de bir hasta yakını olarak kendisine ulaşıp tedaviye başlamanızı samimi olarak tavsiye ediyorum. Bizim de bu ağrıyı çekenlere bir nebze dahi faydamız olursa çok mutlu olurum.

Acil şifalar diliyorum herkese."

Prof. Dr. Serdar Erdine'nin iletişim bilgileri:

İSTANBUL AĞRI MERKEZİ
Adres: Algomed Sağlık Hizmetleri Ltd.Şti.
Çamlık Cad. No:31(Sabancı Center arkası) 3.Levent İSTANBUL
Telefon: (0212) 324 01 48/49 - (0212) 283 73 85 | Fax: (0212) 283 74 66

Küme tipi baş ağrısına çözüm olan tedavi yöntemi! yorumları

 • Image Description
  Oğoz
  17.04.2014

  İyi günler yazınızı okuyana kadar hastalığımı bilmiyordum benimde sorunum aynı sayılır geceleri çok şiddetli ağrılarla uyanıyorum başımın sol tarafı ense ve sol gözümde çok şiddetli ağrılar oluyor bazen gün içindede oluyor içtiğim ağrı kesiciler fayda etmiyor geçen senede bu aylarda olmuştu yaklaşık iki ay bu ağrıyı çekmiştim ama artık bu ağrıyı çekmek istemiyorum uyurken korkarak uyuyorum yine aynı ağrıyı çekeceğim için hep huzursun yatıyorum lütfen bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

 • Image Description
  filiz
  19.07.2014

  ben bu ağrıyı 17 yıldır çekiyorum.ataklarım değişik şiddetlerde olmak üzere günde en az 3, en fazla 6 kez geliyor.sıcak havanın ataklarımı tetiklediğini farkettim.bugün hava çok sıcaktı ve ataklarım çok uzun sürdü.şimdi yaşadığım atak yaklaşık 4 saattir devam ediyor.tedavinin süresini öğrenmek istiyorum.

 • Image Description
  murat erdoğan
  12.08.2014

  ben mustafa Ertaş hoca yı tavsiye ediyorum kesinlikle.2- 3 senede bir oluyor bana ve herseferinde ilaç yöntemi ile bitiyor..

 • Image Description
  nurhan
  16.12.2014

  Ben bu ağrıyı çekiyordum ve başagrısı diyordum.Dün akşam hacettepeye gittiğimde öğrendim küme tipi başağrısı olduğunu.Gözümün içi kanlanmiş ve göz çevresinde şiddetli ağrım vardı.Tek taraflı bir ağrı ve dayanılması çok zor.Oksijen ve serum verdiler.Doğuşta Nötropeni hastasıyım ve bağışık sistemim çok zayıf.Dün 3saat hastanede kaldıktıktan sonra enfeksiyon kapmışım ve sabah tekrar doktora gitmek zorunda kaldım.Bana nasıl yardımcı olursunuz?Lökösitlerim düşük olduğu için antibiyotik vermiyorlar.

 • Image Description
  erdebil özer
  23.12.2014

  Bende 1983 yılından beri bu rahatsızlıkla ugraşıyordum.3 ay aralıklarla 1 ay suren agrılar için birçok ilaç ve tedavi yöntemleri deneyip sonuç alamayıp mideyi de kaybetmek üzeri iken bir amerikan cluster headache sitesinde bir kişinin deniz kenarında orman yakınında bir yere taşındıgını ve agrı aralık süresinin uzadıgını okuyunca bende orman kenarında şile yakınlarında 7 yıldır yaşıyorum,hiç bir ilaç almadan iki ağrı gurubu arasındakı süre 3 aydan 17 aya çıktı.yine 1 ay süresince agrılar oluyor ama agrı şiddetindede azalma oldu.birilerinin işine yarar düşüncesiyle paylaştım.çünkü ağrının şıddeti ni çok iyi biliyorum.

 • Image Description
  ramazan
  22.03.2015

  Ben de bu rahatsızlığı 3 sndir çekiyorum arkadaşlar bodrumda yaşıyorum bunun hawa yla çok alakası var bn motora binip kask Takma dan biraz dağa çıkarak bol oksijen alıyorum ikincisi dağda ormanın içinde yüksek kesimde oturuyorum pncere yi açıp 10 dkka nefes alıp verince normale dönüyorum ilacı tavsiye etmiyorum nezamn kullandın sam bir sonraki arim cilldirarak siddetleniyor

Top